Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest Gminy Wołomin

W lipcu i sierpniu 2016 r. na terenie gminy zostanie przeprowadzona inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest. W ciągu dwóch miesięcy pracownicy firmy EKOSCAN INNOWACJA I ROZWÓJ sp. z o.o., posiadający stosowne upoważnienie Burmistrza Wołomina, będą inwentaryzować wyroby zawierające azbest. Prosimy o wyrozumiałość i udzielanie niezbędnych informacji w celu wykonania rzetelnej i pełnej inwentaryzacji.

Przeprowadzony spis pozwoli na zorientowanie się w ilości wyrobów zawierających azbest znajdujących się na terenie Gminy Wołomin oraz posłuży do opracowania programu ich usuwania, który umożliwi pozyskanie środków finansowych na demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest. Zgodnie z uchwałą Rady Ministrów z dnia 14 lipca 2009 r. w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pn. „Program Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032”, gmina ma obowiązek usunięcia i unieszkodliwienia wyrobów zawierających azbest do 2032 roku.

Mieszkańcy posiadający na swoim terenie składowane wyroby azbestowe proszeni są o zgłoszenie tego faktu (wraz z podaniem ilości i miejsca) na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji na temat wyrobów zawierających azbest znajduję się na stronie internetowej www.azbest.ekoscan.pl.

Przypominamy również o możliwości składania wniosków o bezpłatny odbiór azbestu z posesji. Szczegółowe informacje uzyskają Państwo pod numerem telefonu: 22 763 30 18. Wnioski do pobrania na stronie internetowej: www.czystywolomin.pl lub w Urzędzie Miejskim w Wołominie.